pasargad-insurance
04 خرداد 1402 - 19:07

۴۰۰ میلیارد تومان برای مدرن سازی و احیای مرغ لاین هزینه شد

بابل- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران اقدامات ۸ گانه برای احیای مرغ لاین آرین در بابل‌کنار را تشریح کرد و گفت: تاکنون ۴۰۰ میلیارد تومان برای احیای آن هزینه شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن خیریانپور عصر پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اقدامات هشت‌گانه برای احیای مرغ لاین آرین در بابل‌کنار، گفت: از سال ۱۳۹۹ پس از دستور مقام معظم رهبری درخصوص احیای لاین آرین، بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان برای بازسازی، نوسازی و مدرن‌سازی این مجموعه هزینه شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استانداری مازندران، افزود: آماده‌سازی سالن ۳G این مجموعه انجام شده است و در مرحله نصب تأسیسات قرار دارد.

وی با اشاره به مزرعه این مجموعه تولیدی، تصریح کرد: در مزرعه دی بابل‌کنار به طور کامل عملیات بازسازی، مدرن سازی و نوسازی انجام شد و به بهره برداری نیز رسید.

خیریانپور، در رابطه با کارخانه جوجه‌کشی بابل‌کنار، اظهار کرد: عملیات ساختمانی کارخانه جوجه‌کشی به‌اتمام رسیده است و نصب تأسیسات در حال انجام می‌باشد.

معاون اقتصادی استاندار مازندران با بیان اینکه یک خط از مجموعه مرغ لاین آرین در اختیار معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری قرار گرفت، گفت: این خط با سیاست‌های دانش‌بنیانی در حال مدرن‌سازی است و در عین حال در همین خط در حال پرورش اصلاح نژاد جوجه نیز هستند.

وی با اشاره بر اینکه در جهت حمایت از سوی آرین از طریق شرکت پشتیبانی امور دام استان با نگاه حمایتی نهاده‌های دامی به‌صورت اقساط ۲ ماهه و بدون کارمزد با ضمانت نامه بانکی ارائه می‌شود، خاطرنشان کرد: در راستای حمایت از این سویه، محصولات مرغ تولید آرین توسط شرکت پشتیبانی اموردام با قیمت ۱۲ درصد بالاتر از نرخ مصوب جهت ذخیره سازی خریداری می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1238228